Δευτέρα 23 Απριλίου 2012

Παίζει για την πάρτη της!!

Παίζει για την πάρτη της!
Εύκολο έργο είχε η Σέλτικ στην πρώτη αγωνιστική των play off του πρωταθλήματος της Σκωτίας, επικρατώντας με 3-0 εκτός έδρας της Μάδεργουελ. Η Σέλτικ παρά το γεγονός ότι ήδη έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα, συνεχίζει ακάθεκτη τις νίκες.

Από την άλλη, η σημερινή ήττα δεν κόστισε ιδιαίτερα στην Μάδεργουελ, η οποία βρίσκεται στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος, η οποία της δίνει το εισιτήριο για το Europa League.

Παίκτης κλειδί της σημερινής αναμέτρησης ήταν ο Βατ, ο οποίος σκόραρε δύο τέρματα μέσα σε τρία λεπτά (63’ και 66’), ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τσα Ντου Ρι στο 83’ λεπτό.

Στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 34ης αγωνιστικής η Κιλμάρνοκ επικράτησε εκτός έδρας της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-0. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε ο Σιλς με πέναλτι ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.