Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Του… την έκανε του Μανόλο!

Έπαιζε με δέκα για 80 λεπτά η Σαραγόσα.

Προηγήθηκε νωρίς, ο τερματοφύλακάς της έπιασε πέναλτι κι όμως η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ δεν κατάφερε να κάνει ακόμα ένα «θαύμα», καθώς έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μαγιόρκα για την 14η αγωνιστική της Primera Division.

Στο νησί, το παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο. Και αυτό γιατί ο Λούβενς… κατάφερε μέσα στα πρώτα 13’ να δεχθεί δύο κίτρινες κάρτες και να αποβληθεί. Μάλιστα, η δεύτερη ήταν αυτή που έδωσε πέναλτι υπέρ της Μαγιόρκα. Ο Ρομπέρτο της Σαραγόσα είπε «όχι» στην εκτέλεση του Κασαδέσους και κράτησε το 0-0.

Και δεν έφτανε αυτό, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Πόστιγκα έδωσε προβάδισμα για το 1-0 της Σαραγόσα. Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων δεν έμεινε μόνο στο πέναλτι που έπιασε, αλλά στην πορεία του ματς «κατέβασε ρολά», διατηρώντας το 1-0 υπέρ της ομάδας του.

Εν τέλει, όμως οι παίκτες του πρώην τεχνικού της ΑΕΚ «λύγισαν» πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, με τον Κασαδέσους να παίρνει το «αίμα του πίσω» και να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1, με τις δύο ομάδες να μην απομακρύνονται ιδιαίτερα από τη ζώνη του υποβιβασμού.