Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Την… καθάρισε στο δεύτερο!!

Την… καθάρισε στο δεύτερο
Για ένα ημίχρονο στο γήπεδο του Ελληνικού η Προοδευτική πίστευε ότι θα μπορούσε να φύγει με το μεγάλο διπλό από την έδρα της Γλυφάδας, καθώς βρισκόταν μπροστά στο σκορ.

Ωστόσο, η ομάδα των Νοτίων προαστίων, έδειξε ότι μέσα στην έδρα της δεν τα… σηκώνει αυτά και με αντεπίθεση διαρκείας έφτασε στο τελικό 3-1 στο πλαίσιο της 6ης του Νοτίου Ομίλου της Football League 2 και σκαρφάλωσε πιο ψηλά στην βαθμολογία.

Για την 6η αγωνιστική στον Βόρειο Όμιλο ο Τύρναβος νίκησε 1-0 τη Ζάκυνθο μέσα στην έδρα του και ανέβηκε στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος. Στον αντίποδα οι νησιώτες δεν κατάφεραν απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, καθώς λύγισαν από το τέρμα που δέχτηκαν στο 1ο λεπτό.

Ρεπό: Καλαμάτα

*Η αναμέτρηση Εθνικός Αστέρας-Αστέρας Μαγούλας δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω της παραίτησης της ομάδας της Καισαριανής από το πρωτάθλημα