Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

Ο έλεγχος των δανεικών!

Όπως κάθε εβδομάδα έτσι και σήμερα η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ενημερώνει για την παρουσία των δανεικών ποδοσφαιριστών της αυτή την αγωνιστική: Ο Απόστολος Γιάννου ξεκίνησε και πάλι ως βασικός στην ενδεκάδα του Πλατανιά στον αγώνα εναντίον της ΑΕΚ, όπου η ομάδα των Χανίων επικράτησε με 2-1. Στην 3η του συμμετοχή με την ομάδα της Κρήτης αγωνίστηκε για 68 λεπτά, πριν παραχωρήσει τη θέση του στον Δέντσα. Με τη γλώσσα των αριθμών είχε 1/1 επιτυχημένη σέντρα, 7 σωστές πάσες, 7 λάθη, 1 κλέψιμο, 1 φάουλ υπέρ και 1 φάουλ κατά. Αντίθετα, ο Κώστας Παναγιωτούδης, για δεύτερο σερί ματς, ήταν στην αποστολή του Πανιωνίου, αλλά δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό στη νίκη των κυανέρυθρων με 2-0 επί του Πανθρακικού. Στο πρωτάθλημα της Football League η ομάδα της Αναγέννησης Επανομής, όπου έχουν δοθεί ως δανεικοί οι Φάνης Τζανδάρη και Nemanja Kartal, γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 από την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο» με τον Τζανδάρη να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης. Ο Σάββας Γεωργιάδης μέτρησε το τέταρτο σερί 90λεπτο, ως βασικός, με την ομάδα του Εθνικού Σιδηροκάστρου στη νίκη της ομάδας του με 2-0 επί του Βατανιακού με την οποία ο Εθνικός έφτασε στην 4η θέση της βαθμολογίας στο Βόρειο όμιλο της Football League 2. Τέλος, ο Στέλιος Λαμπάκης αγωνίστηκε με τον Οδυσσέα Κορδελιού και στα 90 λεπτά του ντέρμπι με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, όπου η ομάδα του Αλέξη Αλεξίου ηττήθηκε με 1-0.