Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2013

Επική ανατροπή για Φράιμπουργκ!

Από το σε βάρος της 2-0 η Φράιμπουργκ έφτασε στην ανατροπή με 3-2 στην παράταση και την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.

Επική ανατροπή για Φράιμπουργκ
Τι κι αν βρέθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό να χάνει με 2-0; Τι κι αν αυτό το σκορ παρέμενε για 85 λεπτά αγώνα; Η Φράιμπουργκ σκάρωσε μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ιστορία του γερμανικού Κυπέλλου και πήρε την πρόκριση στην παράταση νικώντας με 3-2 τη Μάιντς εκτός έδρας.

Ο Ιβάν Σαντίνι στο 86’ έδωσε δραματικό χρώμα στο φινάλε ενός… ήσυχου ματς, ενώ ο ίδιος στις καθυστερήσεις κέρδισε το πέναλτι που μετέτρεψε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων σε γκολ ο Ντάνιελ Καλιγκιούρι. Ο τελευταίος «χτύπησε» στο 108’ και η Φράιμπουργκ πήρε το εισιτήριο για την τετράδα.

Το ίδιο κατάφερε και η Βόλφσμπουργκ που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Κίκερς Όφενμπαχ, ομάδας τρίτης κατηγορίας.