Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

Αστυνομικός χτύπησε με ρόπαλο ποδοσφαιριστή!

Δεν τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο ο αγώνας της Νιούελς Ολντ Μπόις με την Μπελγράνο.

Αστυνομικός χτύπησε με ρόπαλο ποδοσφαιριστή

Άμεσα οι ποδοσφαιριστές της Μπελγράνο πήγαν στο πέταλο όπου ήταν συγκεντρωμένοι οι φίλοι της ομάδας τους και προσπαθούσαν (μάταια) να τους ηρεμήσουν.

Μέσα στο πλήθος ένας αστυνομικός χτύπησε τον αμυντικό Γκαστόν Τουρούς με το ρόπαλο στο πρόσωπο. Η αντίδραση των συμπαικτών του ήταν άμεση και διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή για την κίνηση του οργάνου της τάξης.

Τελικά η κατάσταση ήρθε σε φυσιολογικά επίπεδα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν έντεκα λεπτά με την συμπλήρωση του 90λεπτου ακόμη ένα γκολ και πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 2-0.

Ωστόσο, ο Αργεντινός αμυντικός «πλήρωσε» με ένα σκίσιμο στο μάτι την προσπάθεια να ηρεμίσει τους οπαδούς της ομάδας του.