Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

Έμεινε στην… ιδέα η Λιόν!!

Μόνο ως… ιδέα έμεινε στη Λιόν η κορυφή του Championnat, μετά το 1-1 στο «Φρανσίς Λε Μπλε» με την Μπρεστ, για την 27η αγωνιστική.

Έμεινε στην… ιδέα η Λιόν!
Στη δεύτερη θέση του Championnat παρέμεινε η Λιόν μετά το εκτός έδρας 1-1 με την Μπρεστ, για την 27η αγωνιστική και στο -2 από την κορυφή και την Παρί Σεν Ζερμέν.

Σε άλλο… γήπεδο ήταν οι «λιονέ» στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με την ομάδα της Βρετάνης να ανοίγει το σκορ με τον Σαφνί, μόλις στο 8ο λεπτό και το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Ρεμί Γκαρντ σοβαρεύτηκαν και άρχισαν να πιέζουν, με αποτέλεσμα να έρθει στο 53’ η ισοφάριση με το αυτογκόλ του Μακοντά. Από εκείνο το σημείο και έπειτα η αναμέτρηση έγινε «ροντέο» με ευκαιρίες εκατέρωθεν και αφού ο Γκομίς έχανε τα… άχαστα για τους φιλοξενούμενους, το 1-1 έμεινε μέχρι τη συμπλήρωση των 90 λεπτών.