Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013

Ε «χ»ασαν και οι δύο!

Καμία εκ των Μονπελιέ και Ρεν δε συμφέρει η ισοπαλία που έφεραν το βράδυ της Πέμπτης.

Ε «χ»ασαν και οι δύο
Οι δυο ομάδες ήρθαν 0-0 στο «Μοσσόν», στον αγώνα που ολοκλήρωσε την έβδομη αγωνιστική του Championnat και δεν κατάφεραν να πλησιάσουν αμφότερες τους βασικούς στόχους που έχουν τη συγκεκριμένη περίοδο στο πρωτάθλημα.

Ήτοι, για τους πρωταθλητές του 2013 να πλησιάσουν τις προνομιούχες θέσεις και τους «κοκκινόμαυρους» της Βρετάνης να μπουν στην πρώτη τριάδα που οδηγεί στα προκριματικά του επομένου Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι πίεσαν στην επανάληψη, χωρίς να έρθει ποτέ το πολυπόθητο γκολ για καμία ομάδα.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Ζουρντρέν, Λεμπούρ, Κονγκρέ, Χίλτον, Ελ Καουταρί, Σανσόν, Καμπελά, Μαρβό (81’ Ερέρα), Μπακάρ (66’ Καμαρά), Μουνιέ (85’ Ντεζά), Μοντάνιο

ΡΕΝ: Κοστίλ, Ντανζέ, Ουντοντζί, Αρμάν, Εμερσον, Κονραντσέν, Μπακαγιόκο, Φερέ (84’ Παζό), Πιτρόιπα, Σαίντ, Ρομέρο (55’ Ολιβέιρα)