Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013

Το χρέος της η Φέγενορντ!

ανένα πρόβλημα δεν είχε η Φέγενορντ να επικρατήσει 3-0 της Ντόρντεχτ και να περάσει «σβηστά» στο τρίτο γύρο του Κυπέλλου Ολλλανδίας. Έξω η Τβέντε!

Το χρέος της η Φέγενορντ
Ήρεμο βράδυ πέρασε η Φέγενορντ για τον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Ολλανδίας, καθώς επικράτησε 3-0 της Ντόρντεχτ και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Το σκορ άνοιξε στο 36’ ο Πελέ διώχνοντας το όποιο άγχος υπήρχε, ενώ στο 64’ ο Σχάκεν έδωσε αέρα δύο γκολ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αρμεντέρος στις καθυστερήσεις του αγώνα, βάζοντας ουσιαστικά το «κερασάκι στην τούρτα».

Μεγάλη εμφάνιση είχαμε παράλληλα από την Χέρενφεν που «κατάπιε» την Τβέντε με το ίδιο σκορ. Στο 20’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο τους τέρμα με τον Σλάγκβεερ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, κάτι που έκανε πιο δύσκολο το έργο τους. Και μέσα σε 13 λεπτά, ο Φινμπόγκασον έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην πρόκριση της ομάδας του στον τρίτο γύρο του θεσμού, καθώς με δύο γκολ στο 50’ και στο 63’, διαμόρφωςε το τελικό 3-0 Πηγή: sport-fm.gr