Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013

Κούπα με Δώνη η Γιούβε!! (pics)

Με τον Τάσο Δώνη να σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι Νέοι της Γιουβέντους νίκησαν 2-1 τη Λάτσιο και κατέκτησαν το Σούπερ Καπ!
Το τρίτο της τρόπαιο στον θεσμό πανηγύρισε η «γηραιά κυρία», με πρόσωπο του αγώνα τον νεαρό πρώην άσο του Παναθηναϊκού. Ο Δώνης με ένα διαγώνιο σουτ στo 91o λεπτό της αναμέτρησης με τη Λάτσιο νίκησε τον Θωμά Στρακόσια -γιο του παλιού μας γνώριμου, Φώτη- χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του με 2-1 και παράλληλα το Σούπερ Καπ.
Προηγουμένως η Γιουβέντους είχε πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Γκερμάουντο στο 33ο λεπτό της συνάντησης, αλλά στα μισά της επανάληψης ήρθε η ισοφάριση από τον Ντιαό Κείτά. Ο σκόρερ των Ρωμαίων πάντως αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Πηγή: gazzetta.gr