Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013

«Ανάσα» με... 10 στο 95'!!

Την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Σκοτίας εξασφάλισαν... δύσκολα Χαρτς, Σεντ Τζόνστον και Αμπερντίν σε εκτός έδρας ματς... θρίλερ.

«Ανάσα» με... 10 στο 95'!
Με 10 παίκτες απ' το 13' και με δυο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο η Αμπερντίν κατέκτησε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Σκοτίας επικρατώντας 2-0 της Μάδεργουελ.

Η αποβολή του Σάουνεσι στο 13' μπορεί να έκανε πιο δύσκολο το έργο των φιλοξενούμενων, όμως τα γκολ των Κονσιντάιν (82') και Χάγιες (92) τους χάρισαν την είσοδο στους «4».

Εκτός έδρας νίκες με 0-1 και πρόκριση πανηγύρισαν Χαρτς και Σεντ Τζόνστον κόντρα σε Χιμπέρνιαν και Μόρτον αντίστοιχα.

Η Χαρτς προηγήθηκε στο 34' με τον Στέφενσον, ενώ το γκολ του ΜακΝτόναλντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη στην Σεντ Τζόνστον.