Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Επιτέλους νίκη!!

Ύστερα από τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα, η Λεβάντε έκανε την ανατροπή κόντρα στην Έλτσε και με το τελικό 2-1 επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα!

Επιτέλους νίκη (video)
Έστω κι αν χρειάστηκε να φέρει... τούμπα το ματς, κατάφερε να νικήσει! Η Λεβάντε (με τους Βύντρα, Καράμπελα να αγωνίζονται σε όλο το ματς)... χαμογέλασε μετά από πολύ καιρό, επικρατώντας 2-1 της Έλτσε στο παιχνίδι που άνοιξε την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος!

Οι φιλοξενούμενοι πήγαν να κάνουν νέα «κηδεία» στους Λεβαντίνους, με τον Σαπουνάρου να βάζει μπροστά στο σκορ την Έλτσε.

Πριν κλείσει το ημίχρονο, επανήλθε η ηρεμία για τους γηπεδούχους, με τον Μπαράλ να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 41’.
Κι ενώ τα λεπτά έφευγαν, με τις δύο ομάδες να μην «ξεκολλάνε» από την ισοπαλία, ήρθε ξανά στο 80’ ο Μπαράλ να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του, που την απομακρύνουν για τα καλά από τη ζώνη του υποβιβασμού.