Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Αδυνατεί να νικήσει…!

Δεν μπορεί να νικήσει η Τσβόλε! Η ομάδα από την Ολλανδία εδώ και δύο μήνες δεν έχει καταφέρει να πάρει το τρίποντο, κάτι που συνέχισε και με την Χέρενφεν, απ' την οποία ηττήθηκε με 2-1.

Αδυνατεί να νικήσει…
Από τις 20/10 όταν και είχε φιλοδωρήσει με έξι γκολ την Ντε Χααγκ έχει να γευτεί την χαρά της νίκης η Τσβόλε που ούτε τώρα το κατάφερε στην έδρα της, με την Χέρενφεν.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 32΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φινμπόγκασον.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη της ανάπαυλας οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τέρμα του Μπρούσερ.

Όμως, ο Φινμπόγκασον ο οποίος ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 69ό λεπτό, που ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση.