Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013

Σχεδόν... παγκόσμια Μπάγερν! (video)

Η Μπάγερν πήρε άνετα το εισιτήριο για τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων απέναντι στη Γκουανγκζού του Λίπι επικρατώντας 3-0 και βρίσκεται μία νίκη μακριά από το ψηλότερο... σκαλί του πλανήτη.

Σχεδόν... παγκόσμια Μπάγερν (video)
Κανένα πρόβλημα για να πάρει το εισιτήριο του τελικού Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων δεν αντιμετώπισε η Μπάγερν Μονάχου απέναντι στη Γκουανγκζού. Οι Βαυαροί επικράτησαν 3-0 στο Μαρόκο της κατόχου του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας και έδειξαν έτοιμοι να γίνουν... παγκόσμιοι.

Το προβάδισμα στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έδωσε ο Φρανκ Ριμπερί στο 40’, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44') ο Μάτζουκιτς έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Με το ξεκίνημα του δευτέρου 45λεπτου ο Μάριο Γκέτσε (47’) έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, όπου έμεινε μέχρι το φινάλε καθώς οι Γερμανοί κατέβασαν στροφές.

Μετά το εμπόδιο της ομάδας του Μαρτσέλο Λίπι, η Μπάγερν περιμένει στον τελικό μία εκ των Καζαμπλάνκα και Ατλέτικο Μινέιρο.

Guangzhou Evergrande 0-3 Bayern Munich All Goals από all-goals

Πηγή: sport-fm.gr