Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013

Είχε... προίκα η Μπάρτσα!! (video)

Η Μπαρτσελόνα χωρίς να ανεβάσει στροφές και έχοντας στην τσέπη της το 4-1 του πρώτου αγώνα, επικράτησε άνετα 3-0 και στο «Camp Nou» της Καρταχένα και πήρε την πρόκρισή της στους «16» του Copa del Rey.

Είχε... προίκα η Μπάρτσα (video)
Χωρίς να χρειαστεί να ιδρώσει η Μπαρτσελόνα νίκησε την Καρταχένα και στο «Camp Nou», 3-0, και πέρασε άνετα στη φάση των «16» του Copa del Rey.

Οι «μπλαουγκράνα», που αγωνίζονταν με αρκετούς βασικούς και τον Κάρλες Πουγιόλ να επιστρέφει μετά από εννέα μήνες, άνοιξαν το σκορ στο έπειτα από ωραία προβολή του Πέδρο στο 31’. Η πίεση στο δεύτερο ημίχρονο έφερε και το 2-0 για τη «Μπάρτσα», με τον Τέγιο στο 68ο λεπτό να βλέπει τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα αφού κόντραρε πρώτα σε αντίπαλο αμυντικό. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νεϊμάρ λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης (88’).

Έτσι σε συνδυασμό με τη νίκη 4-1 στην έδρα της Καρταχένα οι Καταλανοί πήραν την πρόκριση στους «16» του ισπανικού Κυπέλλου.

Πηγή: sport-fm.gr