Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2014

Και Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός!!

Ποιος είναι ότι δύο «αιώνιοι» δεν μπορούν να συνυπάρξουν; Με πρωταγωνιστές τους Σισέ και Μοδέστο η Μπαστιά πανηγύρισε το «διπλό» στην έδρα της Τουλού στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής.

Και Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός!
Έχουν υπάρξει αντίπαλοι στους «αιώνιους» του ελληνικού πρωταθλήματος. Στην Γαλλία όμως, δεν έχει τέτοια…

Τζιμπρίλ Σισέ και Φρανσουά Μοδεστό «καθάρισαν» για χάρη της Μπαστιά στη νίκη με 3-1 επί της Τουλούζ, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού ήταν αυτός που μπήκε πιο… ορεξάτος και άνοιξε το σκορ στο 11’, όμως ο Μπεν Μπασάτ έφερε το ματς στα ίσα στο 25’.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ήρθε η σειρά του Μοδεστό να «μιλήσει» δίνοντας ξανά το προβάδισμα στη Μπαστιά, ενώ ο Μπρούνο διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με πέναλτι.Πηγή: sport-fm.gr