Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Όρθια η Άρσεναλ!!

Τι κι αν έχανε με δύο γκολ μέχρι το 80’; Η Άρσεναλ έβγαλε… καρδιά και σκοράροντας στο φινάλε κατάφερε να «κλέψει» έστω το βαθμό απ’ την ψυχωμένη Έβερτον (2-2).

Όρθια η Άρσεναλ!
Μπορεί να μην έκανε ολικό comeback, αλλά τουλάχιστον η Άρσεναλ έβγαλε στο φινάλε το πάθος για να «τσιμπήσει» τον πόντο.

Την ώρα λοιπόν που το παιχνίδι στο «Γούντισον Παρκ» απέναντι στην Έβερτον, είχε στραβώσει για τα καλά, οι «κανονιέρηδες» κατάφεραν με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο τελικό 2-2.

Τα «ζαχαρωτά» έκαναν… πάρτι στο πρώτο μέρος. Γι’ αυτό και προηγήθηκαν με το τέρμα του Κόουλμαν (19’) κι αυτό του Νέισμιθ (45’ από θέση οφσάιντ), τιμωρώντας στο έπακρο την κακή εμφάνιση των Λονδρέζων.

Η Άρσεναλ, όμως, δεν είναι τυχαία ομάδα. Και μέσα σε επτά λεπτά κατάφερε να σώσει –εν μέρει- τη δουλειά. Με τον Ράμσεϊ αρχικά να μειώνει στο 83’ και τον Ζιρού να διαμορφώνει το τελικό σκορ στην εκπνοή, παγώνοντας όσο να ‘ναι τους «μπλε» του Μέρσεϊσαϊντ!