Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Βαλένθια με το… στήθος!!

Αν και με δέκα παίκτες, αν και μέσα στην έδρα της Σεβίλλης, η Βαλένθια έμεινε όρθια και απέσπασε, χάρη στο τέρμα του Ορμπάν με το στήθος το 1-1. Ήττα για τη Λα Κορούνια στην… επανεμφάνιση!

Βαλένθια με το… στήθος!
Δε τον λες κι άσχημο το βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» και υπό τις συνθήκες που διαμορφώθηκε!

Αν και ο Βιδάλ είχε βάλει μπροστά τους Ανδαλουσιάνους στο 44’, αν και ο Ντε Πολ άφησε τις «νυχτερίδες» με δέκα παίκτες στο 68’, εν τέλει ο Ορμπάν σαν από μηχανής Θεός έσωσε τους φιλοξενούμενους, σκοράροντας με το στήθος δύο λεπτά πριν το φινάλε και διαμορφώνοντας το τελικό 1-1!

Στο έτερο παιχνίδι της βραδιάς, η Γρανάδα με τη δύναμη της έδρας, έκαμψε την αντίσταση της νεοφώτιστης Λα Κορούνια! Η Ντεπόρ αν και άνοιξε το σκορ με τον Καβαλέιρο στο 21’, εντούτοις δέχθηκε δύο τέρματα απ’ τους Ροτσίνα (55’) και Μπαμπίν (77’) οι οποίοι διαμόρφωσαν το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων!

Η Εσπανιόλα στις καθυστερήσεις έσωσε το βαθμό στην έδρα της Αλμερία με σκόρερ τον Γκαρθία.