Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Ο Καπίνο έβλεπε, ο… άλλος έτρωγε!

Με τον Καπίνο να μένει σε ακόμη ένα ματς στον πάγκο, η Μάιντς μάλλον θα πρέπει να είναι ευχαριστημένη με το 2-2 στην έδρα της Πάντεμπορν, αφού ισοφάρισε με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Ο Καπίνο έβλεπε, ο… άλλος έτρωγε
Πρεμιέρα με ισοπαλία για τη Μάιντς του Στέφανου Καπίνο στην έδρα της Πάντεμπορν. Ο νεαρός τερματοφύλακας είναι φανερό πως τη δεδομένη στιγμή λογίζεται ως αναπληρωματικός και από την άκρη του πάγκου είδε τον Κάριους, που αποτελεί την πρώτη επιλογή για τη θέση του γκολκίπερ, να δέχεται δύο γκολ.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία της Bundesliga.

Το αποτέλεσμα μάλλον αφήνει τελικά ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους, αφού ήρθε με γκολ από χτύπημα πέναλτι του Κου στις καθυστερήσεις και αφού στο 87’ –όταν ο Χουνεμάιερ έδινε εκ νέου προβάδισμα στην Πάντεμπορν- όλα έμοιαζαν χαμένα.

Κι όμως, τα πράγματα είχαν ξεκινήσει ιδανικά για την ομάδα του Καπίνο, που προηγήθηκε στο 33’ με τον Οκαζάκι, αλλά άντεξε μόλις τέσσερα λεπτά αφού στο 37’ ο Κατσούνγκα είχε φέρει ξανά το ματς στα ίσια.

Ποιος ξέρει… Ίσως μετά το τελικό 2-2, ο τεχνικός της Μάιντς αναθεωρήσει τις απόψεις του για το νούμερο 1 της ομάδας.