Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Λεβερκούζεν… επτά αστέρων!!

Επτά δευτερόλεπτα ήταν αρκετά! Η Μπάγερ Λεβερκούζεν έσπασε ρεκόρ, πήρε το πρώτο τρίποντο (2-0) και οδήγησε τη Ντόρτμουντ στη… γρηγορότερη γκέλα της ιστορίας. Κι όλα αυτά στη πρεμιέρα της Μπουντεσλίγκα

Λεβερκούζεν… επτά αστέρων (video)
Κάτι παραπάνω από ιδανικά ξεκίνησε η φετινή σεζόν για την Λεβερκούζεν. Η Μπάγερ επικράτησε 2-0 της Ντόρτμουντ και την οδήγησε στην… γρηγορότερη ήττα της ιστορίας.

Ο Καρίμ Μπελαραμπί χρειάστηκε μόλις επτά δευτερόλεπτα για να παγώσει την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, σημειώνοντας το γκολ που άνοιξε το σκορ και δημιούργησε νέο ρεκόρ για το γρηγορότερο γκολ της Μπουντεσλίγκα.

Η Ντόρτμουντ δεν κατάφερε να αντιδράσει -παρά τις ευκαιρίες. Αντίθετα η Λεβερκούζεν ήταν αυτή που κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα με τον Κίσλινγκ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.