Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Έξαλλος και ο Βαλβέρδε!! (video)

Μέχρι και ο συνήθως ψύχραιμος Ερνέστο Βαλβέρδε αντέδρασε για το ακυρωθέν γκολ του γκολκίπερ (!) Ιραϊθόθ και το πέναλτι που δεν δόθηκε στην Μπιλμπάο στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Μάλαγα.

Έξαλλος και ο Βαλβέρδε (video)
Βράζουν στη χώρα των Βάσκων με τις αποφάσεις του διαιτητή Ματέου Λαόθ στη χθεσινή ήττα της Μπιλμπάο με 1-0 από τη Μάλαγα.

Αρχικά ακυρώθηκε γκολ του τερματοφύλακα Γκόρκα Ιραϊθόθ σαν οφσάιντ (και όχι του σκόρερ) στο 94’ και ένα λεπτό μετά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Κάρλος Καμενί «γκρέμισε» αντίπαλο μέσα στην περιοχή χωρίς να δοθεί πέναλτι.

Ακόμη και ο συνήθως ψύχραιμος Ερνέστο Βαλβέρδε δεν έκρυψε τη δυσαρέσκειά του. «Για μένα το γκολ ήταν καθαρό και έπρεπε να δοθεί πέναλτι. Δεν έχω να πω πολλά. Ο καθένας το βλέπει από τη δική του οπτική», δήλωσε ο προπονητής των Βάσκων.

Πηγή: sport-fm.gr