Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2014

«Μπούκωσε» η Ξάνθη!

Περισσότερο με αγγαρεία έμοιαζε το φιλικό απέναντι στην Ινσταμπούλ Μπασάξεχιρ για τους παίκτες της Ξάνθης. Οι Ακρίτες δεν πάτησαν γκάζι απέναντι στους Τούρκους, μένοντας στο 0-0 στα Πηγάδια.

«Μπούκωσε» η Ξάνθη
«Λευκή» ισοπαλία (0-0) για την Ξάνθη στο φιλικό απέναντι στην Ινσταμπούλ Μπασάξεχιρ στα Πηγάδια. Μπροστά σε ελάχιστο κόσμο οι Ακρίτες δεν έδειξαν πολλά πράγματα και έμειναν στο «μηδέν» απέναντι στους Τούρκους.

Οι παίκτες του Σάκη Τσιώλη δεν μπορούσαν με ευκολία να απειλήσουν την αντίπαλη άμυνα, που ήταν ιδιαίτερα προσεκτική.

Με εξαίρεση ένα διάστημα κοντά στο φινάλε του πρώτου 45λεπτου η Ξάνθη δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ιδιαίτερα προβλήματα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του ματς δεν ήταν καλός, όμως λίγο πριν το τελευταία σφύριγμα οι Ακρίτες ανέβασαν στροφές και άγγιξαν το γκολ, όμως το σουτ του Ρενάν –έπειτα από εξαιρετική ατομική ενέργεια- κατέληξε στο δοκάρι των Τούρκων.*Πηγή: sport-fm.gr*