Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2014

Brasileiro: Θρίαμβος για Γκρέμιο στο εχθρικό «Maracana» (videos)

Χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου, η Γκρέμιο πήρε εκτός έδρας 1-0 επί της Φλαμένγκο.
Αντιμετώπισε εχθρική ατμόσφαιρα στο «Maracana», αλλά αποδείχθηκε ανταγωνιστική απέναντι στους γηπεδούχους και πήρε τη νίκη στο 90ό λεπτό με γκολ του 21χρονου Λουάν. Σε άλλο σημερινό ματς του Brasileiro, ο πρώην αμυντικός του Παναθηναϊκού, Ντέιβιντ Μπραζ, σκόραρε στο 46ο και στο 56ο, ενώ στο 73ο ο 25χρονος Λεάντρο Νταμιάο απάντησε σε προσωρινή μείωση του σκορ από τον Ντινέι στο 64ο, ώστε η Σάντος να καταβάλει τη Βιτόρια με 3-1. Τέλος, η Σακεποένσε παραχώρησε 0-0 στην Γκοΐας υπό καταρρακτώδη βροχή.
15
-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

*Πηγή: onsports.gr*