Παρασκευή 17 Οκτωβρίου 2014

Κόπα Σουνταμερικάνα: Διακοπές και για γκολ για Ρίβερ!! (videos)

Έπειτα από δύο διακοπές στο δεύτερο ημίχρονο, η Ρίβερ Πλέιτ πέρασε με 3-1 από την έδρα της Λιμπερτάδ.
Οι Παραγουανοί προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο έπεσαν τα φώτα και το παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κόπα Σουνταμερικάνα διακόπηκε για είκοσι λεπτά, ενώ με την επανέναρξη ο πρώην στράικερ της Καβάλας, Ροντρίγκο Λόπεζ, έχασε πέναλτι. Ακολούθησε ο Κάρλος Σάντσεζ ισοφαρίζοντας στο 61ο λεπτό, ενώ οι «μιλονάριος» πέτυχαν δύο ακόμα γκολ μετά τη δεύτερη διακοπή και αγκάλιασαν την πρόκριση στους «8». Νωρίτερα, η Ατλέτικο Νασιονάλ κέρδισε με 1-0 τη Βιτόρια στη Βραζιλία και πέρασε στα προημιτελικά της δεύτερης διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής, όπου θα αντιμετωπίσει την Ουνιβερσιδάδ Βαγιέχο του Περού.
Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Βιτόρια – Ατλέτικο Νασιονάλ 0-1 (70’ Ντάνιελ Μποκανέγκρα)
Λιμπερτάδ – Ρίβερ Πλέιτ 1-3 (45’ Κλαούντιο Βάργκας – 61’ Κάρλος Σάντσεζ, 72’ Σεμπαστιάν Ντριούσι, 77’ Τζιοβάνι Σιμεόνε)