Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Νίκη μετά από ένα μήνα για Μίλαν!!

Οι «ροσονέρι» με πρωταγωνιστή τον Ζερεμί Μενέζ που σημείωσε δύο τέρματα, επικράτησε 3-1 της Κάλιαρι πιο δύσκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό σκορ και με…σπρώξιμο στο τέλος.

Νίκη μετά από ένα μήνα για Μίλαν
Η Μίλαν είχε να κερδίσει από τις 22 Φεβρουαρίου και τον αγώνα με την Τσεζένα. Στο ματς με την Κάλιαρι επέστρεψε στις νίκες μετά από σχεδόν έναν μήνα και ανέβηκε στην 7η θέση με 35 πόντους. Tο κλίμα πάντως ήταν παράξενο, με τους φανατικούς ν' απέχουν και πανό κατά της διοίκησης να είναι κρεμασμένα στο πέταλο των φανατικών.

inner

inner

Το σκορ για τους «ροσονέρι» άνοιξε ο Μενέζ στο 21ο λεπτό. Πολύ ωραίο τέρμα με άδειασμα του Μεξές από τον Φαρίας και 1-1 από την ομάδα της Σαρδηνίας στο 47ο λεπτό. Ο Γάλλος στόπερ, ωστόσο, πήρε τη …ρεβάνς δύο λεπτά αργότερα κάνοντας το 2-1 μετά από ασίστ του Μενέζ. Ο Ζοάο Πέδρο είχε δοκάρι για την Κάλιαρι στο 75ο και λίγο αργότερα ο Ταλιαβέντο υπέδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τσεπιτέλι στον Τσέρτσι, που ξεκάθαρα έγινε εκτός περιοχής. Ο Μενέζ ευστόχησε και έσωσε για την ώρα τον Πίπο Ιντσάγκι.