Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Πεντ-Άρης να γουστάρεις!!

Μετά από αρκετό καιρό ήταν χορταστικός. Ο Άρης με σόουμαν τον Πόι «σάρωσε» 5-0 το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος στο «Βικελίδης», πέτυχε την τρίτη σερί του νίκη και συνεχίζει το κυνήγι της κορυφής.

Πεντ-Άρης να γουστάρεις!
Σε τροχιά κορυφής και μάλιστα με ιδιαίτερη άνεση διατηρήθηκε ο Άρης. Χωρίς να αντιμετωπίσουν το παραμικρό πρόβλημα, οι «κίτρινοι» καθάρισαν με σκορ 5-0 το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και παρέμειναν στο -4 από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό.

Τον δρόμο προς τη νίκη για την ομάδα του Μιχάλη Καλαϊτζίδη άνοιξε ο Μάουρο Πόι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (32’). Η αποστολή στο «Κλεάνθης Βικελίδης» έγινε ακόμη πιο εύκολη με τον Αργεντινό να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (49΄). Το σόου «Πόι» συνεχίστηκε, αφού λίγο αργότερα (64’) με ένα φοβερό δεξί σουτ έστειλε την μπάλα για τρίτη φορά στην εστία του Παπαδόπουλου πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Δύο λεπτά αργότερα, π Καπνίδης έγραψε το 4-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νάκας στο φινάλε (90’). *Πηγή: sport-fm.gr*