Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Καλή χρονιά και καλώς τα παιδιά!!

Καλή χρονιά και καλώς τα παιδιά!
Από την πρώτη κιόλας αγωνιστική του 2012 στο πρωτάθλημα στο Βέλγιο, η Άντερλεχτ έδειξε ότι αυτή θα είναι η χρονιά της. Με την εμφατική της νίκη με σκορ 3-0 επί της Κλαμπ Μπριζ για την 20η ημέρα, έφτασε στους 43 βαθμούς και διατήρησε την απόσταση των τεσσάρων βαθμών από την δεύτερη Γάνδη.

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα ο Εμποκανί έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους ενώ 24΄ο Γιοβάνοβιτς έκανε το 2-0 και έδωσε στην Άντερλεχτ σαφές προβάδισμα για την νίκη. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο συνήθης ύποπτος Σουάρες στο 65ο λεπτό του αγώνα διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Η Άντερλεχτ έτσι έφτασε τους 43 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από την Γάνδη που ακολουθεί ενώ η τρίτη της βαθμολογίας Κλαμπ Μπριζ έμεινε στους 37.