Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Νίκησε η… βροχή!!

Νίκησε η… βροχή
Η καταρρακτώδης βροχή ήταν η αιτία της οριστικής διακοπής της αναμέτρησης της Κατάνια με τη Ρόμα κι ενώ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 1-1, σε ματς για την 18η αγωνιστική της Serie A. Μετά από 65 λεπτά αγώνα, ο διαιτητής έστειλε τους παίκτες στα αποδυτήρια και αποφάσισε πως δεν ήταν δυνατό να παιχτεί ποδόσφαιρο.

Το ματς δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων εμφανίστηκαν στο γήπεδο με ίδιο χρώμα φανέλας. Αφού λοιπόν έγιναν οι απαραίτητες… ρυθμίσεις, άρχισε ο αγώνας και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Λεγκροτάλιε στο 25’, όμως τρία λεπτά αργότερα Ντε Ρόσι διαμόρφωσε το 1-1 μέχρι που «μίλησαν» τα καιρικά φαινόμενα.

Όπως αναφέρουν τα ιταλικά ΜΜΕ, ως πιθανότερες ημερομηνίες διεξαγωγής του αγώνα είναι η 8η ή 15η Φεβρουαρίου.