Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Στο ρετιρέ ο Πανηλειακός!!

Στο ρετιρέ ο Πανηλειακός!
Μόνος πρώτος στη βαθμολογία του 1ου ομίλου της Football League 2 βρίσκεται ο Πανηλειακός μετά το πέρας της 6ης αγωνιστικής και την επικράτηση με σκορ 1-0 επί του Απόλλων Σμύρνης!

Το γκολ με το οποίο η ομάδα του Πύργου πήρε το «τρίποντο» και αναρριχήθηκε στην κορυφή μετά το πέρασμά της από τη Ριζούπολη, πέτυχε ο Καφαντάρης στο 85ο λεπτό!

Σημαντική νίκη και για τον Αστέρα Μαγούλας που πέρασε νικηφόρα από το Ρουφ, όπου ξεπέρασε το εμπόδιο του τοπικού ΠΑΟ με σκορ 1-0 και γκολ του Εβερέτ στο 17ο λεπτό!

Στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος της Football League 2, ο Εθνικός Γαζώρου αύξησε τη διαφορά του από τη Νίκη Βόλου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αφού εκμεταλλεύτηκε τη «λευκή» ισοπαλία του διώκτη του κόντρα στον Τηληκράτη και κατέκτησε τους βαθμούς της νίκης επικρατώντας 2-1 του Βατανιακού! Καθοριστική η αποβολή του Νίκου στο 10ο λεπτό για τους ηττημένους…

Στην τρίτη θέση ανέβηκε ο Απόλλων Καλαμαριάς που έκαμψε την αντίσταση της Δόξας Κρανούλας εκτός έδρας με το 1-0 που διαμορφώθηκε από γκολ του Πλατάκη στο 84ο λεπτό!