Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2012

Όλα ήταν… αδιάφορα!!

Όλα ήταν… αδιάφορα
Τα πάντα είχαν ξεκαθαρίσει από τις περασμένες αγωνιστικές στον 10ο όμιλο του Europa League και έτσι τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής δεν είχαν κανένα ενδιαφέρον. Η πρώτη του ομίλου, Ρούμπιν Καζάν ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Παρτιζάν, ενώ τα… τρίτα της Ίντερ ισοφαρίστηκαν σε 2-2 στο φινάλε της αναμέτρησης από τη Νέφτσι Μπακού.

Ίντερ-Νέφτσι Μπακού 2-2
(9’, 54’ Λιβάγια – 52’ Σαντούγκοφ, 89’ Κανάλες)

Μπορεί ο Λιβάγια να άνοιξε το σκορ στο 9’ για την Ίντερ, όμως η ομάδα του Μπακού ισοφάρισε με τον Σαντούγκοφ στο 52’. Δύο λεπτά αργότερα ο Λιβάγια, ο οποίος ξεχώρισε, έκανε το 2-1 στο 54’, αλλά ο Κανάλες στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Παρτιζάν-Ρούμπιν Καζάν 1-1
(53’ Μάρκοβιτς – 59’ Ροντόν)

Το άλλο παιχνίδι του ομίλου, έκρυβε ένα ακόμα ισόπαλο αποτέλεσμα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, ενώ με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Μάρκοβιτς έβαλε μπροστά στο σκορ τους Σέρβους. Λίγα λεπτά αργότερα ο Ροντόν έκανε το 1-1, το οποίο και έμεινε μέχρι το τέλος.