Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012

Και τι δεν έγινε!!

Και τι δεν έγινε!
Τέσσερα γκολ, τρία δοκάρια, γκέλα της… χρονιάς, εναλλαγές στο σκορ, πέναλτι στο τελευταίο λεπτό!

Όλα αυτά συνθέτουν το… παζλ για το τελικό 2-2 του Παναιτωλικού με τον Εθνικό Γαζώρου στο Αγρίνιο, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον αγώνα άκρως επιθετικά. Μόλις στο 9’ ο Γιάνεφ εκτέλεσε φάουλ, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και σταμάτησε στο δοκάρι του Αποστολίδη. Στο 18’ ο Παναιτωλικός έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία, καθώς αρχικά ο Καμαρά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ από κοντά, ενώ στο ριμπάουντ της φάσης ούτε η κεφαλιά του Ακουάρο βρήκε στόχο.

Και πάλι στο 33’ ο Γιάνεφ σημάδεψε το δοκάρι του Εθνικού Γαζώρου, χάνοντας ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Τελικά, η τύχη τους «χαμογέλασε» στο 41’, όταν ο Γκόλιας έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Κούσα να εκτελεί από κοντά για το 1-0.

Το δεύτερο μέρος δεν είχε τόσο μεγάλες φάσεις μπροστά σε κάποια εστία, με τους Σερραίους να ισορροπούν το ματς και να φτάνουν στην ισοφάριση στο 72’, μετά από πολύ ωραία προσωπική ενέργεια του Ναλμπάντη.

Στο 86’ έγινε το… highlight της βραδιάς! Ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού, Τακίδης έκανε τραγικό λάθος καθώς προσπάθησε να προσποιηθεί για να αποφύγει τον αντίπαλό του, ωστόσο ο Γκόγκας δεν… την πάτησε και σαν σε προπόνηση έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 90’ ο Κουτσοσπύρος σημάδεψε για τρίτη φορά στο παιχνίδι, το δοκάρι του Εθνικού Γαζώρου, ωστόσο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν και αυτός που με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-2 σε ένα φοβερό ματς.