Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2013

Tο... θαύμα τους οι «Άγιοι»! (video)

Τι το ‘θελες το εξ’ αναβολής Τσέλσι; «Εγκεφαλικά» στο «Στάμφορντ Μπριτζ», με την Τσέλσι να μένει στο 2-2, καθώς η Σαουθάμπτον αν και βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με 2 γκολ, «έκλεψε» εν τέλει ένα βαθμό.

Συνηθισμένα τα βουνά… Τσέλσι!

Οι «μπλε» δεν κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας την Σαουθάμπτον με τους «Αγίους» να παίρνουν σπουδαίο βαθμό αν και βρέθηκαν να χάνουν με δύο γκολ!

Ο Ντεμπά Μπα έχει ξεκινήσει να «εξαργυρώνει» την μεταγραφή του και μόλις στο 25’ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Ο Αζάρ πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 45’ διπλασίασε τα τέρματα των Λονδρέζων και όλα έδειχναν πως πάμε για έναν υγιεινό περίπατο.

Κι όμως. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… θαύμα τους! Αρχικά ο Λάμπερτ μείωσε σε 2-1 στο 58’ και ξαναέβαλε για τα καλά στο κόλπο τους «Αγίους», ενώ το οριστικό «έμφραγμα» για τους φίλους των γηπεδούχων ήρθε στο 75’. Όταν ο Πάντσεον ισοφάρισε σε 2-2 που έμεινε ως το τέλος, με την Τσέλσι να μένει 13 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!