Τετάρτη 15 Μαΐου 2013

Ευκαιρία να… σώσει τη χρονιά!!

Στον τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας προκρίθηκε η Μπορντό, η οποία επικράτησε 2-1 στην έδρα της Τρουά και θα αντιμετωπίσει την Εβιάν στο «Παρκ ντε Πρενς» την 31η Μαΐου.

Ευκαιρία να… σώσει τη χρονιά
Την ευκαιρία να… σώσει τη χρονιά έχει η Μπορντό, η οποία επικράτησε 2-1 της Τρουά στον ημιτελικό του Κυπέλλου Γαλλίας και θα αντιμετωπίσει την Εβιάν στον τελικό, που θα γίνει στο «Παρκ ντε Πρενς» την 31η Μαΐου. Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι παλεύουν για τη σωτηρία τους στο πρωτάθλημα, ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Μπαεμπέκ στο 7’, με τον Ντιαμπατέ να φέρνει το ματς στα ίσα, για τους Γιρονδίνους, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Φρανσίς Ζιλό μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και πήραν το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Μπρεσέ στο 63ο λεπτό, με το υπέρ τους 2-1 να μένει μέχρι το τέλος και να παίρνουν την πρόκριση στον τελικό του θεσμού, όπου θα βρουν την Εβιάν.Πηγή: sport-fm.gr