Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2013

Brasileiro: Τρελή… ήττα για Φλαμένγκο!! (videos)

Προηγήθηκε με 2-0 στο 8ο λεπτό, αλλά η Φλαμένγκο γνώρισε ήττα με 4-2 από την Ατλέτικο Παραναένσε στο «Maracana», οπότε παρέμεινε κοντά στη ζώνη υποβιβασμού του Brasileiro.
Στο 2ο λεπτό ο Ερνάνε «έγραψε» το 1-0 και στο 8ο ο Λουίζ Αντόνιο Μοράες το 2-0, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες, μέχρι που ο άλλοτε μέσος της Άρσεναλ, Φραν Μέριδα, μείωσε σε 2-1 στο 21ο λεπτό. Ακολούθησε το 2-2 με τον Ντελατόρε στο 54ο, το 3-2 με τον Μαρσέλο στο 78ο και το 4-2 με τον Ρότζερ στο 80ό.
Σε άλλο παιχνίδι, ο Φεϊχάο πέτυχε το χιλιοστό γκολ της ιστορίας της Μπαΐα από το… σπίτι του, πριν ο Φερναντάο διαμορφώσει το τελικό 2-0 επί της Ιντερνασιονάλ. Τέλος, η Πορτουγκέζα πήρε εύκολο 3-0 σε βάρος της ουραγού Ναούτικο χάρη σε γκολ του Μόισες στο 7ο λεπτό, «υπεράνθρωπο» σουτ του 24χρονου Ζιλμπέρτο στο 34ο και απευθείας φάουλ του Μπρούνο Ενρίκε στο 40ό.
9
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr