Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2013

CONCACAF Champions League: Ανατροπή στο Ελ Σαλβαδόρ!! (videos)

Χωρίς να αγωνιστεί, η μεξικανική Τιχουάνα εξασφάλισε «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του CONCACAF Champions League.
Άλλωστε, η Λουίς Άνχελ Φίρπο από το Ελ Σαλβαδόρ επικράτησε της Βικτόρια από την Ονδούρα με 2-1, αν και ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 μέχρι το 70ό λεπτό εξαιτίας γκολ του Κέβιν Χόγος στο 18ο. Ειδικότερα, στο 71ο ισοφάρισε ο Μεντάρντο Μαξ Γκεβάρα και στο 81ο ο Έρικ Ριβέρα ολοκλήρωσε την ανατροπή, η οποία ευνόησε την Τιχουάνα.
Σε ματς του πρώτου ομίλου, η Αράμπα Ουνίντο από τον Παναμά επιβλήθηκε της Κονέξιον με 2-0 στο Τρίνινταντ και Τομπάγκο και προσπέρασε τους Χιούστον Ντάιναμο στη βαθμολογία, αλλά έχει δώσει έναν αγώνα περισσότερο. Ο Λουίς Σέζαρ Φράιζ πέτυχε το 1-0 στο 27ο λεπτό και ο Αμπντιέλ Αρόγιο το 2-0 στο 60ό.
Παρακάτω ο «χάρτης» του CONCACAF Champions League:
Πρώτος Όμιλος
Κονέξιον-Αράμπε Ουνίντο 0-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Αράμπε Ουνίντο (Παναμάς) 6, Χιούστον Ντάιναμο (Η.Π.Α.) 4 (2 αγ.), Κονέξιον (Τρίνινταντ και Τομπάγκο) 0.
Δεύτερος Όμιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι (Η.Π.Α.) 7, Ολίμπια (Ονδούρα) 3 (2 αγ.), Ρεάλ Εστελί (Νικαράγουα) 1.
Τρίτος Όμιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Κρουζ Αζούλ (Μεξικό) 6 (2 αγ.), Χερεντιάνο (Κόστα Ρίκα) 6, Βαλένθια (Αϊτή) 0.
Τέταρτος Όμιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Αμέρικα (Μεξικό) 6, Αλαχουελένσε (Κόστα Ρίκα) 3 (2 αγ.), Σπόρτινγκ Σαν Μιγκελίτο (Παναμάς) 3.
Πέμπτος Όμιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Χερέντια (Γουατεμάλα) 6 (2 αγ.), Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς (Η.Π.Α.) 3, Μόντρεαλ Ίμπακτ (Καναδάς) 3.
Έκτος Όμιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Τολούκα (Μεξικό) 9, Κομουνικακιόνες (Γουατεμάλα) 3 (2 αγ.), Καλεντόνια (Τρίνινταντ και Τομπάγκο) 0.
Έβδομος Όμιλος
Λουίς Άνχελ Φίρπο-Βικτόρια 2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): ΤΙΧΟΥΑΝΑ (ΜΕΞΙΚΟ) 7, Λουίς Άνχελ Φίρπο (Ελ Σαλβαδόρ) 4, Βικτόρια (Ονδούρα) 0 (2 αγ.).
Όγδοος Όμιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες): Λος Άντζελες Γκάλαξι (Η.Π.Α.) 6 (2 αγ.), Καρταχίνες (Κόστα Ρίκα) 4, Ισίδρο Μεταπάν (Ελ Σαλβαδόρ) 1.
Σημείωση: Στον επόμενο γύρο προκρίνεται ο πρώτος από κάθε όμιλο.

Πηγή: onsports.gr