Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2013

MLS: Τυχεροί οι Κρου!! (video)

Παρέμειναν ζωντανοί στο κυνήγι μίας θέσης στα playoffs του MLS, αφού οι Κολόμπους Κρου κατέβαλαν τους Χιούστον Ντάιναμο με 2-0 και συμπλήρωσαν 32 βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο, πάντως, οι Τεξανοί ήταν ανώτεροι και έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά με 1-0 στο 47ο λεπτό, όταν βρήκε δίχτυα ο Ράιαν Φίνλεϊ. Στο 74ο λεπτό, ο 24χρονος Τζάστιν Μέραμ διαμόρφωσε το 2-0 και δικαίωσε την υπεροχή της ομάδας του στο δεύτερο 45λεπτο.
Σε άλλο ματς, οι Σιάτλ Σάουντερς επικράτησαν της ουραγού της Δύσης, Σίβας ΗΠΑ, με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε από τον 26χρονο Λαμάρ Νιγκλ στο 24ο λεπτό και έφερε τους εκπρόσωπους της Ουάσινγκτον στους 43 βαθμούς.