Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2013

Τσίμπησε βαθμό η Μάριμπορ στο Καζάν!

Οι Σλοβένοι με ένα γκολ του Μεζγκά τρία λεπτά πριν το τέλος, απέσπασαν ισοπαλία 1-1 από την Ρουμπίν Καζάν

Τσίμπησε βαθμό η Μάριμπορ στο Καζάν
Η Μάριμπορ πήρε τουλάχιστον τον έναν πόντο στο Σεντράλνι από την Ρούμπιν και διατήρησε ορισμένες μαθηματικές ελπίδες (αν η Γουίγκαν δε νικήσει αργότερα τη Ζούλτε) για πρόκριση.

Η ομάδα από το Καζάν είχε την πρώτο καλή φάση με τον Ερεμένκο να νικιέται από τον Χαντάνοβιτς στο 9’, ενώ ο Φάζιτς απείλησε στο 16ο λεπτό, με μια καλή ευκαιρία για την φιλοξενούμενη. Τελικά στο 43ο λεπτό ο Νάτσο με ένα υπέροχο σουτ από τα 30 μέτρα κατάφερε να νικήσει τον Χαντάνοβιτς και να γράψει το 1-0.

Η ρωσική ομάδα που έτσι κι αλλιώς έχει εξασφαλίσει την πρόκριση δεν φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και είχε μια καλή φάση με τον Κούλικ στο 76ο λεπτό για να καθαρίσει το ματς, όμως ο Χαντάνοβιτς, έσωσε τους Σλοβένους από το δεύτερο γκολ.Η Μάριμπορ κατόρθωσε ωστόσο να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας μετά από μια απομάκρυνση σε εκτέλεση κόρνερ, με τον Μεζγκά να φέρνει το ματς στα ίσια με ένα περίεργο σουτ, που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Πηγή: sport-fm.gr