Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Καλημέρα και… μπαμ!!

Μια «μπαλωθιά» του Βασιλόγιαννη πριν καν συμπληρωθούν δυο λεπτά, έκρινε το κρητικό ντέρμπι των Χανίων και της Επισκοπής (1-0) και επέτρεψε στους γηπεδούχους να ονειρεύονται δικαιωματικά Σούπερ Λίγκα.

Καλημέρα και… μπαμ!
Ούτε δυο λεπτά δε χρειάστηκε να περιμένουν τα Χανιά πριν αρχίσουν να σκέφτονται -ακόμα πιο έντονα- Σούπερ Λίγκα.

Ένα γκολ του Βασιλόγιαννη αποδείχθηκε αρκετό για την ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν για να λυγίσει την Επισκοπή στο κρητικό ντέρμπι (1-0) και να σκαρφαλώσει στη δεύτερη θέση του νοτίου ομίλου της Football League.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν άψογα (και άμεσα) τα αμυντικά κενά που συνέχισε να δείχνει στα τελευταία ματς η ομάδα του Ρεθύμνου, αλλά και την αδυναμία της στη συνέχεια ν' απειλήσει ουσιαστικά την εστία της.

Προστατεύοντας λοιπόν σχετικά άνετα ως το τέλος το υπέρ τους σκορ, έφτασαν στην τρίτη συνεχόμενη νίκη τους και έπιασαν ξανά τον Ηρακλή Ψαχνών στους 37 βαθμούς.

Αντίθετα η ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της και προβληματίζοντας ξανά με την εμφάνισή της, έχασε έδαφος στη… μάχη για να μπει στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι-οφ.