Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Γκέλα στα δύσκολα για Πάρμα!!

Στο βαθμό της ισοπαλίας έμεινε η Πάρμα στην αναμέτρηση με την Τζένοα (1-1) στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Γκέλα στα δύσκολα για Πάρμα
Σε γκέλα της Ίντερ (παίζει αργότερα με την Αταλάντα) ελπίζει πλέον η Πάρμα, ώστε να μη χάσει έδαφος στο κυνήγι της πέμπτης θέσης που οδηγεί στο Europa League, δεδομένης της ισοπαλίας που πήρε στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Τζένοα (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τον Κοφί να… παγώνει το γήπεδο όταν στο 21’ άνοιξε το σκορ για τη Τζένοα.

Ωστόσο, η Πάρμα αντέδρασε άμεσα και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα δέκα λεπτά αργότερα με τον Σκελότο (31’).

Ο Ιταλός εξτρέμ ισοφάρισε με δυνατό σουτ από την περιοχή, σκοράροντας το τέταρτο τέρμα του στα 17 παιχνίδια των Παρμένσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Πάρμα βρέθηκαν αρκετές φορές αντιμέτωποι με τα δίχτυα των αντιπάλων, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σκοράρουν.

Στο 60΄ο Κονατέ έδωσε τη θέση του στον Γιάννη Φετφατζίδη, σε μια προσπάθεια του τεχνικού της Τζένοα να εκμεταλλευτεί την αδυναμία της Πάρμα να σκοράρει.