Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Διασυρμός… παραμονής!!

Δεν διέλυσε κάθε αμφιβολία ότι… πρέπει να μείνει μακριά απ’ την επικίνδυνη ζώνη, αλλά στην προσπάθειά της να απομακρυνθεί η Άιντραχτ διέσυρε την Νυρεμβέργη με 5-2 στην 26η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα

Διασυρμός… παραμονής!
Με ιδανικό τρόπο η Άιντραχτ επέστρεψε στις νίκες, δείχνοντας τη δύναμή της στη Νυρεμβέργη στην 26η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Οι δύο ομάδες έψαχναν απελπισμένα το τρίποντο που θα τους έβγαζε από περιπέτειες υποβιβασμού, με την Άιντραχτ να είναι αυτή που τελικά πήρε την επιβλητική νίκη με 5-2.

Το γκολ του Μπαρνέτα στο 21’ έδειξε από νωρίς τις ορέξεις των φιλοξενούμενων και παρότι στο πρώτο ημίχρονο δεν έγινε κάτι παραπάνω, το πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ήταν αρκετό για να γίνει το 3-0.

Η Νιρεμβέργη, η οποία ήθελε το τρίποντο για να βγει απ’ την επικίνδυνη ζώνη, ξαναμπήκε στο παιχνίδι με γκολ των Ντρμιτς και Καμπανά μέχρι το 70’, όμως η αποβολή του Πινόλα στο 80’ άλλαξε τα δεδομένα.

Η Άιντραχτ ανέβηκε ξανά και οι Τζοσελού στο 88’ και Κάντλεκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μετέτρεψαν σε θρίαμβο τη νίκη της.