Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Ανατροπή με Σίγκουρντσον!!

Ο Σίγκουρντσον με ένα τέρμα στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη 3-2 στην Τότεναμ απέναντι στην Σαουθάμπτον σε μια μεγάλη ανατροπή την οποία είχε αρχίσει ο Έρικσεν!

Ανατροπή με Σίγκουρντσον
Χρειάστηκε να περιμένει μέχρι τις καθυστερήσεις η Τότεναμ για να μπορέσει να πάρει μια μεγάλη νίκη 3-2 απέναντι στη Σαουθάμπτον για την 31η αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι «σπερς» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 αλλά με τους σκανδιναβούς της να παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους, ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση παίρνοντας τη νίκη με το τέρμα του Σίγκουρντσον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Ροντρίγκες. Εννέα λεπτά αργότερα (28’) ο Λαλανά διπλασίασε τα τέρματα της Σαουθάμπτον, η οποία άρχισε να πιστεύει ότι μπορεί να πάρει τη νίκη.

Ωστόσο, ένας σκανδιναβός είχε άλλη άποψη. Ο Έρικσεν στο 31ο λεπτό μείωσε σε 2-1. Στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου ο Δανός ισοφάρισε σε 2-2.

Η Τότεναμ δεν σταμάτησε να αναζητά και ένα τρίτο τέρμα για να πάρει τη νίκη. Ωστόσο δεν κατάφερε να το πετύχει πριν τις καθυστερήσεις. Εκεί ο Σίγκουρντσον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το νικητήριο τέρμα των γηπεδούχων.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Τότεναμ μετά από δύο ήττες στη σειρά που είχε στο πρωτάθλημα και έτσι κατάφερε να διατηρηθεί σε τροχιά… εξόδου στην Ευρώπη τη νέα αγωνιστική σεζόν.