Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Την... σκότωσε ο Μποναβεντούρα!!

Δύο γκολ του Μποναβεντούρα έδωσαν τη νίκη 2-1 στην Αταλάντα απέναντι στην Ίντερ, στερώντας της την ευκαιρία να ξεφύγει από την Πάρμα στη μάχη για μια θέση στο Europa League.

Την... σκότωσε ο Μποναβεντούρα
Η Αταλάντα στέρησε από την Ίντερ την τεράστια ευκαιρία που είχε να πάρει διαφορά από την Πάρμα στη μεταξύ τους μάχη για μια θέση του Γιουρόπα Λιγκ της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Αγωνιζόμενη στο Μιλάνο η ομάδα από το Μπέργκαμο επικράτησε 2-1 με δύο τέρματα του Μποναβεντούρα.

Ο άσος της Αταλάντα είχε ανοίξει το σκορ στο 35ο λεπτό. Ο Ικάρντι όμως ισοφάρισε στο αμέσως επόμενο λεπτό για την Ίντερ η οποία άρχισε να πιέσει αρκετά.

Οι μιλανέζοι έχασαν τεράστια ευκαιρία στο 88ο λεπτό να πάρουν τη νίκη με τους Τζόναθαν και Παλάσιο να σημαδεύουν το δοκάρι. Στο 90ο λεπτό όμως ο Μποναβεντούρα, με το δεύτερό του τέρμα, έδωσε τη νίκη 2-1 επί των φιλοξενούμενων.

Μεγάλη νίκη 5-0 για την Σαμπντόρια απέναντι στην Βερόνα με τον Σοριάνο να σκοράρει δύο φορές.

Δύσκολη νίκη 1-0 πήρε η Μπολόνια με τον Χριστοδουλόπουλο να σκοράρει το νικητήριο τέρμα με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.