Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

MLS: Συνεχίζει ο Ντεφόε!! (videos)

Χάρη σε γκολ του Ζερμέιν Ντεφόε στο 60ό λεπτό, το Τορόντο επικράτησε με 1-0 της Ντι Σι Γιουνάιτεντ, ενώ ο Μπερνάρντο Ανιόρ σημείωσε δύο γκολ στο 2-1 των Κολόμπους Κρου με τους Φιλαδέλφεια Γιούνιον.
Από τη μία ο Άγγλος διεθνής συμπλήρωσε τρία γκολ σε δύο αγώνες του MLS, ενώ ο 25χρονος Βενεζουελανός πέτυχε τα δύο γκολ του στο πρώτο ημίχρονο διασφαλίζοντας προσωρινό 2-0 για την ομάδα του. Με πέναλτι του Ντομ Ντουιέρ, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι κατέβαλε τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς με 1-0, ενώ το Ντάλας κέρδισε με 3-1 τη Σίβας ΗΠΑ στο «Toyota Stadium», αν και στο 70ό λεπτό το σκορ ήταν 0-0.
Ακόμα, οι «δυνάμεις» της Δύσης, Ρέαλ Σολτ Λέικ και Λος Άντζελες Γκάλαξι έμειναν στο 1-1, αφού ο Χοάο Πλάτα άνοιξε το σκορ, πριν αποχωρήσει με τραυματισμό στον οπίσθιο μηριαίο, ενώ ο Ρόμπι Κιν ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 35ο λεπτό. Τέλος, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον έμειναν χωρίς γκολ για τρίτο διαδοχικό ματς από το ξεκίνημα της σεζόν της βορειοαμερικανικής ποδοσφαιρικής λίγκας, καθώς παραχώρησαν 0-0 στους Βανκούβερ Ουάιτκαπς, ενώ οι Κολοράντο Ράπιντς εκμεταλλεύτηκαν αποβολή του Ντόνοβαν Ρίκετς στο 68ο στο 2-0 σε βάρος των Πόρτλαντ Τίμπερς σε επεισοδιακό ματς με χαμένα πέναλτι και δεύτερη αποβολή στις καθυστερήσεις.