Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Ευρωπαία… Σεβίλλη!! (vid)

Άλμα… Ευρώπης για τη Σεβίλλη, η οποία επικράτησε με σκορ 2-1 στην έδρα της Οσασούνα και ξεπέρασε (προσωρινά) την Βιγιαρεάλ, βρισκόμενη στην έκτη θέση της Primera Division.

Ευρωπαία… Σεβίλλη (vid)
Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Σεβίλλη «καθάρισε» το παιχνίδι στην έδρα της Οσασούνα, την οποία νίκησε (2-1) για την 29η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι Ανδαλουσιανοί έχασαν αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν νωρίς στο ματς, όμως προηγήθηκαν στο 27’ χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Χάιρο Σαμπέριο.

Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες και να διευρύνουν και άλλο το σκορ, όμως το δεύτερο τέρμα ήρθε στις καθυστερήσεις από τον Κάρλος Μπάκα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Λίγο πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, η Σεβίλλη προσπάθησε να πετύχει και άλλα τέρματα, χωρίς αποτέλεσμα, και τελικά η Οσασούνα μείωσε (2-1) στις καθυστερήσεις με τον Ακούνα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Να σημειωθεί ότι Σεβιλλη έπαιζε την Πέμπτη το βράδυ με την Μπέτις για το Europa League, καταφέροντας να περάσει στα πέναλτι στους «8» της διοργάνωσης, και δυόμισι μέρες μετά πήρε νίκη και για το ισπανικό πρωτάθλημα.