Κυριακή 4 Μαΐου 2014

Βγάζει τα… μάτια της η Ατλέτικο!!

Η Ατλέτικο βάζει τα χέρια της και βγάζει τα μάτια της στην προσπάθεια για την κατάκτηση του πρωταθλήματος! Γνώρισε την ήττα 2-0 εκτός έδρας από τη Λεβάντε και πλέον στοχεύει στο 2Χ2 μέχρι τη λήξη.

Βγάζει τα… μάτια της η Ατλέτικο!
Δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του ισπανικού πρωταθλήματος, η Ατλέτικο Μαδρίτης καταφέρνει να… βγάζει τα μάτια της στην προσπάθεια για την κατάκτησή του!

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμέονε έκανε τα εύκολα… δύσκολα καθώς γνώρισε την ήττα 2-0 εκτός έδρας από την Λεβάντε και έτσι παρέμεινε στην πρώτη θέση με ένα μεγάλο ΟΜΩΣ πια!

Η Ατλέτικο πρέπει να πάρει δύο νίκες στις επόμενες δύο αγωνιστικές που απομένουν μέχρι και τη λήξη του πρωταθλήματος για να κατακτήσει τον τίτλο σε ισοβαθμία με την Ρεάλ Μαδρίτης, σε περίπτωση -φυσικά- που η «βασίλισσα» παραμείνει αήττητη στα παιχνίδια που έχει να δώσει.

Πραγματάκι… δυσκολότερο από ό,τι όφειλε να κάνει μέχρι τώρα καθώς καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μάλαγα αγωνιζόμενη στην έδρα της την προηγούμενη αγωνιστική και της Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη στη λήξη του πρωταθλήματος.

Στο σημερινό παιχνίδι απέναντι στην Λεβάντε ήταν άτυχη καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Φελίπε Λουίς μόλις στο 7ο λεπτό!

Στο 69ο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους μετά τον Νταβίντ Μπαράλ να χρίζεται σκόρερ!

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε διαμαρτύρονται για τις αποφάσεις του επόπτη ο οποίος «έκοψε» με οφ-σάιντ αδικαιολόγητα δύο φορές τις επιθετικές προσπάθειες τους.