Κυριακή 4 Μαΐου 2014

MLS: Τρελή ανατροπή για Ρέαλ Σολτ Λέικ!! (videos)

Βρέθηκε πίσω με 2-0, αλλά η Ρέαλ Σολτ Λέικ πήρε 3-2 στην έδρα των Σικάγο Φάιρ χάρη σε δύο γκολ στις καθυστερήσεις.
Μόλις στο 72ο λεπτό μείωσε σε 2-1 ο Χοάο Πλάτα, ο οποίος ολοκλήρωσε την τρομερή ανατροπή στο 93ο λεπτό, ενώ στο 90ό ισοφάρισε σε 2-2 ο Αλβάρο Σαμπόριο! Στο μεταξύ, ο Χιλιανός διεθνής, Πέντρο Μοράλες, σημείωσε δύο γρήγορα γκολ στο 3-2 των Βανκούβερ Ουάιτκαπς με τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, για τους οποίους σκόραρε δύο φορές ο Κρις Βοντολόφσκι, ενώ με πανέμορφο γκολ του Βιθέντε Σάντζεζ στο 20ό λεπτό, οι Κολοράντο Ράπιντς κέρδισαν τους Λος Άντζελες Γκάλαξι με 1-0. Ακόμα, οι Σιάτλ Σάουντερς ανέτρεψαν αρχικό 1-0 των Φιλαδέλφαια Γιούνιον με γκολ του Ομπαφέμι Μάρτινς στο 61ο λεπτό και του Τσαντ Μάρσαλ στο 84ο για το 2-1.
Από την πλευρά τους οι Πόρτλαντ Τίμπερς σημείωσαν την πρώτη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα του MLS κερδίζοντας με 3-2 τη Ντι Σι Γιουνάιτεντ χάρη σε γκολ του Μαξιμιλιάνο Ουρούτι στο 94ο λεπτό, ενώ με δύο γκολ του Τζιλς Μπαρνς οι Χιούστον Ντάιναμο συνέτριψαν τη Σίβας ΗΠΑ με 4-1. Τέλος, το Τορόντο προηγήθηκε με 1-0, αλλά οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον πήραν 2-1 στον Καναδά εκμεταλλευόμενοι δύο αμυντικά λάθη του Ντονέιλ Ανρί, ο οποίος επέστρεψε «κρύος» από απουσία τριών αγώνων λόγω τραυματισμού.