Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Βαριά ήττα στην... αυλαία (;) του Κετσπάγια!!

Πρώτη στον δ’ όμιλο της προκριματικής φάσης του Euro 2016 παραμένει η Πολωνία, καθώς νίκησε με 4-0 στη Γεωργία, πετυχαίνοντας όλα της τα τέρματα στο β’ μέρος. Αποχώρηση είχε προαναγγείλει ο Κετσπάγια.

Βαριά ήττα στην... αυλαία (;) του Κετσπάγια
Με βαρύ σκορ στην πλάτη θα φύγει όπως φαίνεται ο Τιμούρ Κετσπάγια από τη Γεωργία. Η Πολωνία νίκησε με 4-0 για την 4η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Euro 2016 και θα παραμείνει σίγουρα στην πρώτη θέση, καθώς έφθασε τους δέκα πόντους. Υπενθυμίζεται ότι ο Τιμούρ Κετσπάγια ανέφερε στη χθεσινή συνέντευξη Τύπου ότι θα παραιτηθεί μετά τη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος πέτυχαν τρία τέρματα μέσα σε 24 λεπτά, ενώ σημείωσαν ακόμη ένα προς το φινάλε της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε ο Γκλκικ στο 51’ και ο Χριζόβιακ «ζευγάρωσε» τα τέρματα της ομάδας του στο 71’ και πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε και το 0-3 από Μίλα στο 73ο λεπτό. Ο Μίλικ πέτυχε το τελευταίο τέρμα της ομάδας του στο 90’ +2’.