Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

Ηχηρό «μπαμ» από Κρόουλι!!

Ηχηρό «μπαμ» από Κρόουλι!
Σιγά μην έφευγε «αναίμακτα»! Ο 4ος γύρος του Κυπέλλου Αγγλίας είχε ακόμη ένα μεγάλο «θύμα»! Η Κρόουλι πέταξε εκτός συνέχειας της Χαλ με το τελικό 1-0! Στο φινάλε γλίτωσε τον αποκλεισμό η Μπλάκπουλ, 1-1 και ρεβάνς με τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ! «Εισιτήριο» για Μπόλτον και Στόουκ, θρίαμβος της Νόριτς στο «Χόθορνς», 2-1 τη Γουέστ Μπρομ!

Οι «γουόντερερς» του Όουεν Κόιλ βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ματς με τη Σουόνσι, όμως σε λίγα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση με τα γκολ των Πράτλεϊ και Ινγκλς! Εύκολη πρόκριση για Μπέρμιγχαμ που πέρασε με το 4-0 από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο 85ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 2-1 της Νόριτς στην έδρα της Γουέστ Μπρομ!

Ο Ζερμέιν Μπέκφορντ «τιμώρησε» τη Σουίντον και οδήγησε τη Λέστερ μόνος του στην επόμενη φάση του αρχαιότερου ποδοσφαιρικού θεσμού, διαμορφώνοντας με δικά του γκολ το τελικό 2-0.