Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

Πρώτη και περιμένει!!

Πρώτη και περιμένει!
Τους τρεις πολύτιμους βαθμούς που τη διατηρούν στο κυνήγι της κορυφής, πήρε η Βέροια κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα με σκορ 2-1, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Football League.

Στη σκιά των όσων συμβαίνουν στο πρωτάθλημα της Football League, με τους ποδοσφαιριστές να ανακοινώνουν την απόφασή τους να προβούν σε αποχή διαρκείας, λόγω του θέματος της ασφάλισή τους, η Βέροια κατάφερε να κερδίσει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς με τους οποίους πέρασε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος και περιμένει ένα πιθανό στραβοπάτημα του Πλατανιά, ο οποίος φιλοξενείται στην πολύ δυνατή έδρα της Αναγέννησης Επανομής.

Σε ένα παιχνίδι που οι φάσεις ήταν λίγες, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Κάντι, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρακατσάνη, στο οποίο υπέπεσε ο Μπάρμπας.

Ωστόσο, η Βέροια δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και πήρε το πολύτιμο… τρίποντο στο 82’ με κεφαλιά του Βεργώνη.