Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012

Από τριάρα σε τριάρα ο Φωκικός!!

Από τριάρα σε τριάρα ο Φωκικός
Εντυπωσιακό ξεκίνημα στην Football League για τον Φωκικό, που έκανε το δύο στα δύο πετυχαίνοντας ξανά τρία γκολ, αυτή τη φορά απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Ποδαρικό με το δεξί για Εργοτέλη που επιβλήθηκε με 1-0 της Δόξας Δράμας, πήρε βαθμό στον Βόλο ο Απόλλωνας με γκολ στο φινάλε του παιχνιδιού (1-1) από την Νίκη. Τρεις «λευκές» ισοπαλίες στα υπόλοιπα ματς των 16:45.

Μετά την εκτός έδρας νίκη την πρώτη αγωνιστική στην Επανομή (3-1), ο Φωκικός πέτυχε τρία γκολ απέναντι και στα Γιαννιτσά και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με έξι βαθμούς. Ευσταθίου, Θέος και Μπουλούλης τα γκολ των νικητών.

Ο Εργοτέλης στο πρώτο του ματς στο εφετινό πρωτάθλημα (λόγω ρεπό την πρώτη αγωνιστική), πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Δόξα Δράμας με σκορ 1-0. Ο Ζαχόρα στο 51ο λεπτό έδωσε την νίκη στους Κρητικούς.

Συγκλονιστικό παιχνίδι στον Βόλο, με τον Απόλλωνα να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 88ο λεπτό με γκολ του Τσιλιγγίρη. Η Νίκη είχε ανοίξει το σκορ με τον Κυριάκο στο 74’. Στους τέσσερις βαθμούς οι δύο ομάδες.

Στο 0-0 έμειναν οι αναμετρήσεις ανάμεσα σε Εθνκό Γαζώρου-Καλλονή, Καβάλα-Παναιτωλικό και Θρασύβουλο-Πιερικό.

Τα αποτελέσματα της δεύτερης (2ης) αγωνιστικής

Τρίτη 2/10

Παναχαϊκή-Ηρακλής 0-0
Τετάρτη 3/10
Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 1-0 (Ζαχόρα 51’)

Λάρισα-Αναγέννηση Επανομής 3-1 (Τσιάρας 11’, Δεινόπαπας 35’, Χασομέρης (πεν) 80’-Ογκουνσότο 30’)

Νίκη Βόλου-Απόλλων Σμύρνης 1-1 (Κυριάκος 74’-Τσιλιγγίρης 88’)

Φωκικός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0 (Ευσταθίου 20’, Θέος 50’, Μπουλούλης 66’)

Θρασύβουλος-Πιερικός 0-0 Καβάλα-Παναιτωλικός 0-0 Εθνικός Γαζώρου-Καλλονή 0-0 Καλλιθέα-Πανσερραϊκός